Zväčšenie pier

Pery sú výraznou a veľmi pôsobivou črtou našej tváre. Slúžia nám pri prijímaní potravy ako aj pri reči. Zároveň sú dôležitým zmyslovým orgánom a prostriedkom na vyjadrovanie našich emócií. Je preto úplne prirodzené, že im venujeme svoju pozornosť. Ak túžite dodať svojim perám krajší vzhľad, zväčšiť ich objem, alebo upraviť ich tvar (napríklad v prípade vrodených nesúmerností), prečítajte si dôležité informácie, ktoré by ste o zväčšení pier mali vedieť.

Zväčšenie pier (augmentácia pier) je možné urobiť niekoľkými spôsobmi:

  • vstrebávateľnými výplňami (dermafilermi) – ide o materiály, ktoré sa priamo vpichujú do pier, či ich okolitých oblastí. K najčastejšie používaným dermafilerom patrí kyselina hyalurónová, ktorá je výnimočná práve tým, že ide o telu vlastnú látku s dokonalými hydratačnými vlastnosťami. Pri tomto spôsobe výplne pier sa časom preparát vstrebe do tela, takže pery opäť nadobúdajú pôvodný vzhľad. Čím kvalitnejšia výplň, tým dlhšie trvanie.
  • lipofilingom – aplikovaním vlastného tukového tkaniva (odobraté liposukciou najčastejšie z brucha alebo bokov) do pier
  • implantátom – vloženým mikroimplantátu do pier cez rezy v kútikoch hornej a dolnej pery (nevýhodou je, že zatiaľ čo vaše pery starnú a menia objem aj tvar, implantát ostáva aj rokmi rovnaký)
  • plastikou pier – vysunutím vnútornej slizničnej časti pery – nazývaná červeň pery (ide o epitel bohato prekrvený väzivovými papilami, ktoré dodávajú perám farbu), alebo povytiahnutím pery (najčastejšie sa vykonáva pri strednej časti hornej pery)

Zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou

Kyselina hyalurónová sa využíva na zväčšenie objemu pier a na korekciu ich tvaru. Je na svetovom trhu dlhodobo, je osvedčená z hľadiska bezpečnosti a má za sebou najdlhší výskum. Kyselina hyalurónová neovplyvňuje mimický výraz tváre alebo pohyby svalov na tvári (botox paralyzuje svaly, preto sa do pier nikdy nevpichuje).

Výhody využitia kyseliny hyalurónovej:

  • kontrola nad získaným objemom – množstvo vpichovanej kyseliny hyalurónovej je aplikované podľa odbornosti a skúsenosti vykonávajúceho odborníka, samozrejme v súlade s požiadavkami a predstavami klienta. Preto nie je dôvod obávať sa, že pery budú mať prehnaný objem či neželaný tvar.
  • postupné zväčšovanie – zväčšenie môže byť vykonávané postupne v malých množstvách a na viacero sedení. Zmena nebude taká výrazná ihneď a sami si tak môžete rozhodnúť, či chcete na objeme ďalej pridať alebo nie.
  • rýchly výsledok – po aplikácií kyseliny hyalurónovej je výsledok viditeľný okamžite. Nie je to ešte konečný výsledok (ten je zrejmý až po 4 – 5 dňoch), môže byť prítomný aj mierny opuch, no ihneď po zákroku získajú pery väčší objem a bez výrazných raniek.
  • menej modrín a rýchlejšia rekonvalescencia – v porovnaní s inými dermafilermi kyselina hyalurónová spôsobuje len minimálne modriny a opuchy. Zároveň k úplnému zotaveniu dochádza iba niekoľko (zvyčajne 4) dní po zákroku.
  • dlhodobejšie trvanie – s kyselinou hyalurónovou vydrží objem až 6 – 7 mesiacov. Keďže ide o vstrebávateľný preparát, časom sa kyselina úplne vstrebe, preto je dôležité používať kvalitný preparát s čo najdlhšou trvanlivosťou.
  • takmer nulové riziko alergickej reakcie – keďže ide o telu vlastnú látku, alergické reakcie sú len veľmi zriedkavé, takmer žiadne (v prípade alergie na lidokaín je potrebné vopred upozorniť).
  • menej vedľajších účinkov – kyselina hyalurónová má výborne prispôsobenú viskozitu, čím nedochádza ku vzniku hrčiek, ktoré sa pri iných dermafileroch môžu veľmi často objaviť.

Čo môžete dosiahnúť zväčšením pier kyselinou hyalurónovou

Pery sú u každého človeka jedinečné. Preto, ak uvažujete nad zväčšením pier, je dôležité porozumieť ich štruktúre. Augmentácia pier nie je len o “nafúknutí” celých pier. Je potrebné dbať na estetiku, symetriu, rovnováhu a proporciu. Preto je dôležité, aby zväčšenie bolo vykonané v súlade s anatómiou vašich pier.

Základná anatómia pier:

Anatómia pier

Anatómia pier

Kyselina hyalurónová môže dodať perám väčší objem, krásne zvýrazniť ich kontúry, čím získate mladistvejší a sviežejší vzhľad. Vďaka kyseline hyalurónovej, môžete dosiahnuť:

  • plné pery – objem do hornej aj dolej pery s príťažlivým miernym otvorom
  • „našpúlené“ pery – viac objemu je pridaného do spodnej pery
  • zvýraznenie, resp. vytvorenie kupidovho oblúku
  • zvýraznenie kontúr pier
  • nadvihnutie kútikov pier
  • úprava asymetrie pier
  • zjemnenie vrások v okolí úst
Plné pery

Plné pery

Našpúlené pery

Našpúlené pery

Výrazný Kupidov oblúk

Výrazný Kupidov oblúk

Nadvihnutie kútikov pier

Nadvihnutie kútikov pier

Asymetria pier

Asymetria pier

Ako prebieha procedúra

  • dezinfekcia pier
  • nanesenie lokálneho anestetika (pôsobenie 20-30 minút)
  • injekčná aplikácia kyseliny hyalurónovej s obsahom znecitlivejúcej látky lidokaín do červene pery vo vopred dohodnutom objeme
  • jemná masáž pier a studený obklad

Celý zákrok trvá približne 30 – 40 minút a jednu hodinu po procedúre je možné naniesť makeup na prípadne modrinky či opuch.

Čo by ste mali vedieť pred absolvovaním procedúry

  • Procedúru nie je možné absolvovať v prípade, že máte herpes, afty, opar, kútiky alebo iné ochorenie na perách.
  • Ak používate antikoagulanty, acylpyrin, imunosupresívne látky alebo kortikosteroidy, zákrok nie je možné absolvovať.
  • V prípade, že máte sklon k tvorbe hypertrofických jaziev alebo iných porúch hojenia, je nevyhnutné o tom vopred informovať odborníka vykonávajúceho zákrok.
  • Pery po aplikácií kyseliny hyalurónovej ostávajú mierne opuchnuté a okolitá oblasť môže zružovieť. Opuch zmizne do 48 hodín.
  • Procedúra môže spôsobiť prebudenie latentných a subklinických herpesových virálnych infekcií.
  • Prípadne môžu vzniknúť aj modrinky, tie sa však do 4 – 5 dní stratia (v prípade užívania nesteroidných protizápalových liečiv alebo aspirinu môže dôjsť k zvýšenej tvorbe podliatin alebo ku krvácaniu v mieste vpichu).
  • Trvácnosť závisí od typu kyseliny, od špecifickej veľkosti a hustoty častíc materiálu, metabolizmu a zdravotného stavu osoby, ktorej sa podáva kyselina hyalurónová.

Kyselina hyalurónová cena – prečo sú veľké rozdiely v cene

Dobrá aplikácia kyseliny hyalurónovej si vyžaduje dve podstatné veci:

  1. kvalitnú kyselinu hyalurónovú – tú dodávajú firmy, ktoré robia už dlhé roky výskumy a testy. Do testov investujú mnoho peňazí, a preto tomu zodpovedá aj cena. Takéto firmy garantujú kvalitu a zabezpečujú školenia, aby bolo všetko vykonané tak, ako je to nevyhnutné. Najkvalitnejšia kyselina hyalurónová je z Ameriky, Švédska, Nemecka a Švajčiarska.
  2. profesionálnu aplikáciu – pokiaľ vám procedúru vykonáva dobre školený odborník, môžete byť v pokoji, že ste v dobrých rukách. Certifikáty o školení by mali byť dostupné pre každého záujemca alebo by vám mali byť poskytnuté na vyžiadanie. Odborník vie nielen odhadnúť estetickosť (tzn. aké množstvo je vhodné), ale vie vpichnúť látku tak, že nespôsobí nečakané komplikácie (o prípadných vedľajších účinkoch by vás mal odborník vždy vopred informovať).

Na čo si treba dať pozor pri aplikácií Kyselinou hyalurónovou

Žiaľ aj v oblasti estetických zákrokov odchádza k zneužívaniu a podvodom. Čím viac ľudí prejavuje záujem o kozmetické procedúry vyžadujúce kyselinu hyalurónovú, tým viac rastie pokušenie hľadať lacnejšie alternatívy. Tie však nemajú za sebou ani výskum a často ani neobsahujú kvalitnú kyselinu hyalurónovú. Výsledkom potom je, a to v tom lepšom prípade, že trvácnosť je veľmi krátka (mesiac či dva) alebo nedôjde vôbec k želanému efektu. V horšom prípade, môže dôjsť k vážnym zdravotným komplikáciám, ktoré sa bohužiaľ nepreukážu hneď po aplikácií, ale môžu nastať aj rok po zákroku. Ide predovšetkým o hrčky, granulómy a imunitné reakcie v oblastí pier, ktoré môžu vzniknúť práve z takejto nekvalitnej výplne.

Preto vždy pred absolvovaním procedúry by ste mali podpísať informovaný súhlas, v ktorom sa píše, aká látka bude použitá. Odborník vykonávajúci zákrok by vám mal odovzdať alebo založiť do záznamu štítok s informáciami o podávanej látke. Tento záznam je veľmi dôležitý v prípade, že nastane nečakaná reakcia, aby sa vedelo, s čím majú lekári pracovať.

Zobraziť kompletný cenník

Back to list