Odstránie celulitídy

Celulitída je najrozšírenejším estetickým problémom, ktorý trápi ženy každého veku. Obávaná pomarančová koža, ako sa celulitíde zvykne aj hovoriť, sa vyskytuje najmä v oblasti stehien, bokov, zadku ale aj bruchu (záleží aký typ postavy máte).

Celulitída je výsledkom zhrubnutých podkožných tukových buniek, ktoré následne zhoršujú prietok krvi a lymfy. Tým, že sa zhorší prekrvenie, zhorší sa prísun živín do tela a v organizme sa zle odplavujú škodlivé látky (jedna z funkcií lymfatického systému), uväzňuje sa viac a viac tukových buniek medzi vláknami spojivového tkaniva (tkanivo spájajúce tuk a kožu). Tak sa hromadí viac a viac tukových buniek a odpadových látok na jednom mieste, čo spôsobuje tlak na kožu. Výsledkom je nepekný hrboľkatý vzhľad.

Hoci celulitída mnohých trápi najmä kvôli estetickému vzhľadu, treba si uvedomiť, že ide aj o zdravotný problém, najmä keď sú už výrazne ovplynené funkcie krvného a lymfatického systému.

 

KTORÝ STUPEŇ CELULITÍDY JE VAŠIM PROBLÉMOM?

  1. stupeň celulitídy – celulitída je viditeľná len stlačení kože medzi prstami, či po zatlačení na kožu
  2. stupeň celulitídy – hrboľatý vzhľad kože je viditeľný aj bez stlačenia, najmä pri ostrom umelom svetle, pri napnutí svalu alebo pri sedení na tvrdej podložke
  3. stupeň celulitídy – tzv. pomarančovú kožu vidieť vždy bez ohľadu na polohu či svetlo. Koža na týchto miestach môže byť citlivá a bolestivá a bez pružnosti.
  4. stupeň celulitídy – výrazne viditeľná hrboľkatá koža, ktorá je chladná a citlivá na dotyk. Koža je ochabnutá, tvoria sa až opuchy. V tomto štádiu dochádza k degenerácií tukových buniek a väziva.

AKÉ SÚ MOŽNOSTI  LIEČBY

Mezoterapia

Pri celulitíde sa vykonáva mezoterapia rovnakým spôsobom ako pri odstráňovaní strií a jaziev. Pomocou Derma-rolleru sa nanesie špecifické mesoterapetické sérum na celulitídu. Zlepšuje sa tak prekrvenie postihnutej pokožky, a urýchľuje vstrebávanie anticelulitidového séra.

 

ČO BY STE MALI VEDIEŤ PRED ABSOLVOVANÍM PROCEDÚRY

  • Celulitída nezmizne úplne, len čiastočne.
  • Na minimalizáciu celulitídy je potrebných viacero sedení, záleží od stupňa celulitídy.
  • Procedúru nie je možné vykonávať pri poruche zrážanlivosti krvi.
  • Pre lepší efekt je potrebná športová aktivita a správna životospráva.
Rating: 4.2/5. From 6 votes.
Please wait...
Zhrnutie
Odstránie celulitídy
Názov článku
Odstránie celulitídy
Popis
Celulitída je najrozšírenejším estetickým problémom, ktorý trápi ženy každého veku, je to však aj zdravotnýproblém. Aké súmožnosti liečby?
Autor
Spoločnosť
Estetický Salón Ivett
Logo

Zdieľať článok

×

Make an appointment and we’ll contact you.